Dainininkė Nora Petročenko atlieka su kvartetu ariją "Caro mio ben".
Arija vis dar priskiriama G. Giordani kūrybai, nors paskutinė informacija - tikrasis arijos kūrėjas yra Giuseppe'ės brolis Tommasas. J. Pachelbel'io "Kanonas" - šiai dienai viena labiausiai atpažįstamų barokinės muzikos kompozicijų, tapusia daugumos pasaulio jaunavedžių ar kitų iškilmingų renginių organizatorių labiausiai trokštamu kūriniu, papuošiančiu šventę.
„Bach'o orkestrinei muzikai dažniausiai būdinga pakili nuotaika. Joje atsispindi įvairūs nuotaikų atspalviai – dramatiški, mąslūs, lyriniai, žaismingi, – bet viską vainikuoja gyvybinės veiklos džiaugsmas, kuris nuteikia šventiškai, pakylėja dvasią ir linksmina: to paties kūrinio rėmuose muzika kartais vienos nuotaikos, o kartais − kitos. Kitaip tariant <...> Bacho orkestriniai kūriniai gali būti priskirti ir „rimtosios“, ir „lengvosios“ muzikos žanrui.“ (Druskinas)
Paklausykime: J. S. Bach'as, Arija iš orkestrinės siuitos Nr.3: G. Caccini's - vėlyvojo renesanso ir ankstyvojo baroko laikotarpio atstovas, italų kompozitorius, rašytojas, dainininkas, instrumentalistas.
"Pašiaušto baroko" programoje atliktas jo kūrinys "Ave Marija". |
„Handel'is buvo stambus, dramblotas, nerangių judesių, tačiau jo veido išraiška, kurią aš puikiai prisimenu, lyg būčiau matęs jį vakar, buvo kupina ugnies ir orumo. Toks įspūdis, kad išsyk supranti sutikęs asmenybę ir genijų." - Taip Čarlzas Bernis apibūdino žymiausią baroko pirmosios pusės kompozitorių.
Anglai ypač Handel'į vertino dėl garsiųjų anglų kalba atliekamų oratorijų. 1749 m. Karališkajame Londono teatre pristatyta oratorija "Saliamonas". Šios oratorijos trečiojo veiksmo didingąją įžangą "Karalienės Sabos atvykimas" siūlome paklausyti ir Jums: XVII - XVIII amžiuje Vokietijoje muzikantų, turinčių Bach'o pavardę buvo tiek daug, kad ji tapo muzikanto sinonimu. Vienas ryškiausių giminės atstovų - Johann'as Sebastian'as. Jo kūrinį skirtą dviems smuikams Trakų pilies didžiojoje menėje grojo Paulius Biveinis ir Džeraldas Bidva, kvartetas "Projektas A".
|